HABERLER

Yangın Sempozyumu bugün sona eriyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi devam ediyor.
“Büyük yangınlar küçük ihmallerle başlar” sloganıyla düzenlenen sempozyumla felaketlerin, yangınların önlenmesi için ne yapılacağını bilmek, öncesinde hazırlıklı olmak, olay anında doğru müdahale etmek ve sonrasında yapılacaklar hakkında bilgilendirme yapılması ve akademik sonuçların elde edilmesi hedefleniyor.

Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisinin bugünkü programında Büyük Endüstriyel Kazalara Hazırlıkta Acil Durum Müdahale Planı, Petrol Rafinerisi Endüstrisindeki Yangın Tipleri, Endüstriyel Tesislerde Yanıcı Parlayıcı Sıvılar İçin Yangın Güvenliği, Yüksek Binalarda Alınması Gereken Yangın Güvenliği Önlemlerinin BYKHY ve Diğer Yönetmelikler Yönünden İncelenmesi, Veri (Bilgi İşlem) Merkezlerinde Yangın Risk Analizi Yangından Korunma Sistemleri Seçimi, Havalandırma Koşullarının Endüstriyel Patlayıcı Ortamlara Etkisinin Analitik ve Nümerik Yöntemler Çerçevesinde Değerlendirmesi, Patlayıcı Ortamlarda Sıcak İşlerin Yönetimi, Yangın Algılama ve Alarm Sistemlerinin Tasarım, Montaj, İşletmeye Alma, Bakım ve Muayene Süreçleri, Patlayıcı Ortamlarda Elektrik Tesisatları ve Periyodik Kontrolü, Sabit Enerji Depolama Sistemlerinde Yangın Güvenliği konuları işleniyor.

Saat 15’de İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse yönetiminde “Yangın Ekseninde Afet Yönetimi” konulu panel gerçekleştirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, fotoğraf sanatçısı Ali ihsan Mimtaş’ın Tepekule sergi alanındaki “Bir İtfaiyeci Yetişiyor” konulu fotoğraf sergisini de birlikte gezdiler.

İzmir İtfaiyesinin Buca Toros Eğitim tesisinde çekilen fotoğraflarda, İtfaiyecilik mesleğine adım atan adayların eğitim süreçlerinden kareler bulunuyor.

Sergi İtfaiye Haftası boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Sempozyum 17.30 kapanış oturumu ile sona erecek.