YANGIN, KURTARMA VE İTFAİYE HİZMETİ RAPORU ALIM PROSEDÜRÜ

Yangın, Kurtarma ve İtfaiye Hizmeti Raporlarının hazır edilme süreci 5 iş günüdür. İlgili olay veya hizmetin meydana geldiği günden sonraki 5 iş günü içerisinde görevi icra eden itfaiye ekibi raporu dijital ortamda yazar ve yine elektronik ortamda onaya sunar. Rapor, sıralı amirler ve şube müdürü tarafından elektronik imza ile onaylandıktan sonra resmi evrak statüsü kazanan rapor, ilgili vatandaşlar tarafından Evrak Kayıt ve Yangın Raporları Biriminden teslim alınabilir. 

Bu süreçte; vatandaşlar, Merkez Bölge için 0 232 293 88 18, Kuzey Bölge (Aliağa ve çevresi) 0 232 293 89 52, Güney Bölge (Torbalı ve çevresi) 0 232 293 34 39, Batı Bölge için (Urla ve çevresi) 0 232 293 92 24 numaralı telefonu arayarak veya kendilerine en yakın itfaiye grubuna giderek raporlarının çıkıp çıkmadığını öğrenebilir veya öğrenmek için yardım alabilir.

Raporu hazır olmayanlara; rapor numarası söylenerek, o numara ile ilerleyen saat veya günlerde bilgi alması gerektiği bildirilir.
Raporu hazırsa yine rapor numarası kendilerine en yakın itfaiye grubundan veya Gaziler Caddesi No:185 Yenişehir Konak adresindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı merkez hizmet binasından elden teslim alabilirler.

Raporlar, sadece içerisinde ismi geçen vatandaşlar ile olay adresinde ikamet ettiğini veya işyeri olduğunu ispatlayan vatandaşlara teslim edilmektedir.

 

Not:11/01/2023 tarihinden itibaren; meydana gelen yangın raporlarI, 01/02/2023 tarihinden itibaren ise su baskınları/suçekme hizmeterinin de içinde olduğu itfaiye hizmeti raporları internet üzerinden online olarak da alınabilmektedir. Buna göre; ilgili vatandaşlarımız/firmaların yetkilileri, itfaiye personeline T.C. Kimlik Numarası, doğum tarihi ve GSM (cep) numarası bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak vermeleri gerekmektedir. Bilgilerini eksiksiz veren vatandaşlar, rapor elektronik ortamda onaylandığında bilgi SMS'i alırlar, bu sayede İzmir Büyükşehir Belediyesi E-İŞLEM MERKEZİ Sorgulamalar seçeneğinde yer alan İTFAİYE OLAY VE HİZMET RAPORLARI'NA tıklayarak ONLINE olarak teslim alabilirler.