İTFAİYE YANGIN VE ACİL MÜDAHALE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

İtfaiye Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü; İzmir İl Mülki Sınırları içerisinde meydana gelebilecek yangın, trafik kazası ve  diğer acil müdahale gerektiren olaylara müdahale etmekle birinci derece sorumludur.
 

 

 
İl genelinde toplam 62 itfaiye grubunda görevli yaklaşık 1080 itfaiye personeli ile İzmir iline 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

 


İtfaiye Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü, her tür canlının can güvenliğini ön planda tutmakta olup hiç bir ayrım yapmaksızın tüm olaylara aynı hassasiyet ve önemle müdahalede bulunmaktadır.

 
           
Ayrıca vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla talepler doğrultusunda veya İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli tatbikatlar düzenlemekte ve halkımızı olası bir kaza veya yangın durumda nasıl müdahale etmesi gerektiği konusunda bilinçlendirmektedir.

Müdürlük, gelişen çağın gereksinimlerine ayak uydurmak ve kente mümkün olan en iyi hizmeti vermek adına itfaiye araç filosunda, personelin yangından korunma ekipmanlarında ve grup binalarının kullanılabilirliği konusunda çeşitli araştırmalar yürüterek ihtiyaç planlarını oluşturmakta, bu doğrultuda itfaiye teşkilatının en son teknolojiyle donatılmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Bu amaçla yürütülen;
İtfaiye Araç Filosunun İyileştirilmesi :
                
İtfaiye Grup Binalarının İyileştirilmesi:
                 
projelerimiz hızla devam ettirilmektedir.

 


Yangın, trafik kazası v.b. herhangi bir olay durumunda lütfen zaman kaybetmeden ücretsiz olan 112 ihbar hattına bilgi veriniz. 
Unutmayın, saniyeler bir hayat kurtarabilir.

  

YANGINSIZ VE AFETSİZ GÜNLER DİLERİZ.