HABERLER

Kistik Fibrosiz’e Destek, Orman Yangınlarına Dikkat

İzmir İtfaiyesi, Kistik Fibrosiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (KİFDER) Kistik Fibrozis’e dikkat çekmek için düzenlediği 4ncü “Doğa Koşusu” etkinliğine destek verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Kistik Fibrosiz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KİFDER) İzmir İl Temsilciliğinin, Bornova Yakaköy Mahallesinde Kistik Fibrozis’e dikkat çekmek için düzenlediği 4ncü “Doğa Koşusu” etkinliğine destek verdi.

Kalıtsal bir hastalık olan Kistik Fibrozis solunum, sindirim ve üreme sisteminde yer alan mukus ile ter bezlerini de etkiliyor ve henüz bilinen kesin bir tedavisi yok.
Geçen sene Kovid 19 sebebiyle ara verilen etkinliğe bu yıl ilgi yüksekti. Etkinliğe katılan yaklaşık 500 kişi, 5 kilometrelik parkuru koşarak kat ettiler.

Koşu öncesinde İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse,  katılımcıları ve seyircileri, orman alanlarında oluşabilecek yangınlara karşı alınacak önlemler ve davranış şekilleri hakkında bilgilendirdi. 
Orman Köyleri ve Kırsal Alan Yangınları Müdahale Şube Müdürlüğü de, çocukların orman yangınları hakkındaki bilinç düzeylerini artırmak ve dikkatlerini çekmek amacıyla,  farklı eğitici oyunlar düzenlediler.