HABERLER

İtfaiye merkezlerine çocuk akını

İtfaiye Haftasında, İzmir İtfaiyesi ziyaretçi akınına uğradı...

İtfaiye Teşkilatı’nın 1714'den bu yana 308'inci, belediyelere devrinden itibaren 99’uncu kuruluş yıldönümünün kutlandığı İtfaiye Haftasında, İzmir İtfaiyesinin Merkez ve Grup binaları ziyaretçi akınına uğradı.

Özellikle küçük çocukların ilgisinin yoğun olduğu ziyaretlerde, itfaiyeciler tarafından beklenmedik kaza, yangın durumlarında neler yapabileceği konusu ile itfaiye araçları hakkında kısa kısa bilgiler oyun ve eğlence şeklinde verildi.

Pastaların ikram edildiği ziyaretlerde çocuklar, itfaiyeci abilerinin hediye ettiği itfaiye konulu okuma ve boyama kitaplarını neşeyle aldılar.

Ziyaretçileri karşılayan İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse "Çocuklar geleceğimiz. itfaiye çatısı altında kurduğumuz bir çocuk kulübümüz var. Bunu tüm itfaiye birimlerimizde genelleştirmek istiyoruz. Bazı ekipmanlarımızı elle tutarak tanımalarını sağlıyoruz. Afetlerde onların hayatta kalabilmelerini sağlayacak küçük bilgileri kendilerine iletmek istiyoruz. Aslında burada temel nokta çocukları eğitirken, aileleri de eğitmek... Aileler çocukları ile buraya geldiğinde, bir yandan çocuklar eğitilirken ailelerde bilgilendirilmiş oluyor" dedi.