HABERLER

İngilizce kurs sertifikaları verildi

İngilizce kursuna katılan İtfaiye personeline ve İngilizce Eğitmenine sertifika töreni düzenlendi.

İngilizce kursuna katılan İtfaiye personeline ve İngilizce Eğitmenine sertifika töreni düzenlendi.
 
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından İngilizce kursu açılmasının talep edilmesinden sonra, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’nca ortaklaşa düzenlenen A-1 Seviye İngilizce kursunu tamamlayan 41 İtfaiye Personeline, yapılan törenle katılım belgeleri dağıtıldı. 
 
İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı Müdürlüklerde görev yapan personele yönelik başlatılan İngilizce kurslarının ilk iki grubu kursu tamamlayarak sertifikalarını aldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi eğitmenleri tarafından verilen 120 saatlik eğitim Salı ve Perşembe günleri gerçekleştirildi. 
 
Gerçekleştirilen törene Kadın Çalışmaları Şube Müdürü Sinem Tankoç, Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi Birim Sorumlusu Emine Koç, İngilizce Eğitmeni Neslihan Yıldızhan ile müdürlük personeli Gamze Çöplüoğlu ve Gizem İnanç’ta katıldı. Törende Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi Birim Sorumlusu Emine Koç tarafından Anahtar Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezinin tanıtımı yapıldı. Bu kapsamda kadın ve çocuklara yönelik izmir genelinde verilen hizmetler anlatılmış ve dil kurslarının yaygınlaştırılacağı vurgulandı. 
 
İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, tören esnasında yaptığı konuşmada katılımcıların kurstan son derece memnun kaldıklarını belirterek; “Amacımız kişisel gelişime katkı sağlayarak kurum aidiyetinin ön plana çıkarılması, İtfaiye Dairesi Başkanlığımız tarafından yapılan her türlü uluslararası tatbikat ve görevlerde beraber görev yaptığımız yabancı meslektaşlarımızla yeterli iletişimi sağlamak ve etkili müdahalede bulunabilmek, bunun içinde dil çok önemlidir ve anahtar beyin rolündedir. 21. yüzyılda İngilizce artık kaçınılmaz bir gereksinimdir. Bu nedenle teşkilatımızdaki personel için İngilizce kursu düzenledik, bu kurslar periyodik olarak devam edecektir. 
Ayrıca diğer bir çalışma olarak üniversitelerle görüşülüp mesleki alanda yüksek lisans bölümü açtırılması sağlanmış ve teşkilatımızdaki yüksek lisans mezunu sayısı arttırılarak eğitim seviyesi yükseltilmiştir. 
Daire Başkanlığımız olarak kentimize daha iyi hizmet verebilmek ve personelimizin kendilerini daha fazla geliştirmeleri için mesleki konularda eğitim almaları hususunda imkanlar dâhilinde yardımcı olacağız.” dedi.
 
Kursu başarıyla tamamlayarak katılım belgesi almaya hak kazanan kursiyerlere, İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürü Aydın Mutlu, Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü Şenol Dereköy ile Eğitim Şube Müdürü Serkan Korkmaz tarafından belgeleri takdim edildi.  

#Anahtar