HABERLER

İlk Görevlerine Hazırlar

Memur personel seçme sınavlarında başarılı olan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapma hakkı kazanan İtfaiye eri aday memurların eğitimleri tamamlandı.

Personel seçme sınavlarında başarılı olan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapma hakkı kazanan İtfaiye eri aday memurların eğitimleri tamamlandı. Kura çekimi sonrasında yeni görev yerlerinde İtfaiyecilik Mesleğine ilk adımlarını atacaklar. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Belediye İtfaiye Yönetmeliği kapsamında açıktan atama yoluyla itfaiye eri kadrosuna atanan personel, 240 saatlik temel eğitimlerini tamamladılar. 
Eğitimleri  İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından, İzmir İtfaiyesi Toros Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi. 

Eğitimler “Temel Yangın Bilgisi, Arama Kurtarma Teknikleri, Araç Ekipman Eğitimi, Temel ilkyardım, Asansör ve Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” modülleri olarak düzenlendi. Eğitimler derslerin verimliliği ve adayların etkinliğini arttırma amacıyla 20’şer kişilik gruplar halinde verildi.
K
onularında uzman personeller tarafından teorik ve ardından uygulamalı olarak  verilen eğitimlerde; yanma bilgisi, kişisel koruyucu ekipmanlar ve kullanımı, araç, gereç malzeme bilgisi, köpük çeşitleri, yangın yerindeki tehlikeler, tehlikeli kimyasallar, araç yangınları, trafik kazası kurtarma, kapalı alan ve tünel yangınları, endüstriyel yangınlara müdahale,  tabya kurulması, arama kurtarma teknikleri, enkaz alanı uygulamaları, asansör çeşitleri ve kurtarma teknikleri gibi konular işlendi. 
Adaylara ilk yardım eğitimleri, Toplum Sağlığı ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından verildi.