HABERLER

İzmir İtfaiyesi’nden Unutulmaz 23 Nisan Etkinliği

İzmir İtfaiyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda unutulmaz bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. İzmir İtfaiyesi, Kültürpark Fuar alanında düzenlenen etkinlikte çocuklara, hem eğlenecekleri hem de öğrenebilecekleri...

İzmir İtfaiyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda unutulmaz bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. İzmir İtfaiyesi, Kültürpark Fuar alanında düzenlenen etkinlikte çocuklara, hem eğlenecekleri hem de öğrenebilecekleri etkinlikler sundu.
İzmir İtfaiyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, çocuklar için bir etkinlik düzenledi. İzmir Kültürpark Fuarı’nda, saat 12.00 ile 17.00 arasında gerçekleşen etkinlik, çocuklara hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı sundu. Düzenlenen etkinlikte, afet risklerine karşı doğru davranışlar öğretilirken, itfaiyecilik mesleği de yakından tanıtıldı. Bu kapsamda hedefe su sıkarak müdahale etme, su hidrantına çember geçirme, yangın simülasyonu ile yangın söndürme, yangın tüpü eğitimi, çemberlerin içinden atlama gibi keyifli etkinlikler sunuldu. İtfaiyecilik mesleğini görselleştirmek ve yaratıcılıklarını geliştirmek için boyama çalışması yapma fırsatı da bulan çocuklar, etkinlik sonunda cesaret sertifikalarını ve hikaye kitaplarını alarak, hem eğlenceli bir gün geçirdiler hem de yeni deneyimler edinmenin mutluluğunu yaşadılar.

Arama Kurtarma K9 Köpeği de etkinliğe katıldı
İzmir İtfaiyesi'nin düzenlediği 23 Nisan etkinliğinde yer alan, Arama Kurtarma K9 Köpeği Meggy, çocukların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılandı. Renkli etkinlik alanında, minik ziyaretçiler ile fotoğraf çektirme fırsatını kaçırmayan Meggy’nin sevimliliği ve çocuklar arasındaki dostluğu, etkinliğin unutulmaz bir parçası oldu.

Düzenlenen etkinlik ailelerden de tam not aldı
Gerçekleştirilen etkinlikte aileler, çocuklarının öğretici ve keyifli bir atmosferde zaman geçirmesinden büyük memnuniyet duydu. Özellikle, gerçek bir deneyim sunan hedefe su sıkma etkinliği, çocukların yoğun ilgisini çekerken aynı zamanda ailelerin de beğenisini kazandı. Çocuklar, itfaiyecilik becerilerini pratiğe dökerken, aileler ise çocuklarının güvenlik bilincinin artmasından mutluluk duydu. Gerçekleştirilen etkinlik, ailelerin ve çocukların bir araya gelerek güvenlik konusunda bilinçlenmelerine katkıda bulunarak, unutulmaz bir 23 Nisan kutlamasına imza attı.