YANGIN, KURTARMA VE İTFAİYE HİZMETİ RAPORU ALIM PROSEDÜRÜ

Yangın, Kurtarma ve İtfaiye Hizmeti Raporlarının hazır edilme süreci 5 iş günüdür. İlgili olay veya hizmetin meydana geldiği günden sonraki 5 iş günü içerisinde görevi icra eden itfaiye ekibi raporu yazıp hazırlayarak imzalar. İmzalı olarak hazırlanan rapor görevli personel tarafından yaptığı aynı gün veya ilerleyen 2 gün içerisinde, ekibin görev yaptığı itfaiye grubundan teslim alınarak Konak Yenişehirdeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı Merkez Hizmet binasına getirilir. Burada, silsile yoluyla ilgili üst amirlerin inceleme ve onayı neticesinde yine ilgili müdür makamı tarafından onaylanır. Müdür imzası sonrası resmi evrak statüsü kazanan rapor, Rapor ve İstatistik birimine teslim edilir. Buradaki görevlilerin, işleme alarak dosyaladığı rapor teslime hazır hale gelir.

Bu süreçte, vatandaşlar, Merkez Bölge için 0 232 293 88 18, Kuzey Bölge (Aliağa ve çevresi) 0 232 293 89 52, Güney Bölge (Torbalı ve çevresi) 0 232 293 34 39, Batı Bölge için (Urla ve çevresi) 0 232 293 92 24 numaralı telefonu arayarak veya kendilerine en yakın itfaiye grubuna giderek raporlarının çıkıp çıkmadığını öğrenebilir veya öğrenmek için yardım alabilir.

Raporu hazır olmayanlara; rapor numarası söylenerek, o numara ile ilerleyen saat veya günlerde bilgi alması gerektiği bildirilir.
Raporu hazırsa yine rapor numarası verilerek raporun fotokopisi yeterliyse kendilerine en yakın itfaiye grubundan, ASLININ AYNIDIR kaşesi ve resmi mühürlü gerekiyorsa Gaziler Caddesi No:185 Yenişehir Konak adresindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı Merkez hizmet binasına gelerek teslim alabilirler.

Raporlar, sadece içerisinde ismi geçen vatandaşlar ile olay adresinde ikamet ettiğini veya işyeri olduğunu ispatlayan vatandaşlara teslim edilmektedir.

İTFAİYE GRUPLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ