HABERLER

Korakor Mücadele Nefes Kesti:3-3

2018 İtfaiye Şehitleri Futbol Turnuvasında bugün geçen senenin şampiyonu Karargah Takımı ile 2.Posta 2.Takım karşılaştı. Mücadelece takımlarken yenişemedi ve maç 3-3 berabere bitti.

2018 İtfaiye Şehitleri Futbol Turnuvasında bugün geçen senenin şampiyonu Karargah Takımı ile 2.Posta 2.Takım karşılaştı. Mücadelece takımlarken yenişemedi ve maç 3-3 berabere bitti.

Şampiyon Heyecan Yarattı Ama Tat Vermedi
Grupta henüz ilk maçına çıkan ve henüz hazır olmadığı görülen Karargah Takımı, hızlı bir başlangıçla 2-0 öne geçti. Maç başı performansı ve bulduğu erken gollerle heyecan yaratarak "acaba tarihi fark mı olacak?" sorusunu akla getirdi
ancak rakibinin direncine karşı skoru koruyamayarak geriye düştüğü maçta adeta 1 puanı zor kurtardı. Mücadelenin ilk yarısında rahat ve disiplinli bir oyun çıkaran Karargah, 2. yarıda sahada yok gibiydi. İlk yarıdakinin aksi bir 2.yarı performansı gösterirken taraftarlarını da hayal kırıklığına uğrattı.

Sahada Bir Panter(!) Var
2.Posta 2.Takım kalecisi Murat Öztürk şampiyonun fark atmasını muazzam performansıyla önleyen isim oldu. Maç boyunca çok önemli kurtarışlara imza atan Murat hem farklı yenilgiyi engelleyerek hem de takımını ateşleyen performansıyla 1 puanın alınmasını sağlayarak maçın yıldızı oldu.

2.Posta 2.Takımdan Muhteşem Geri Dönüş
2.Posta 2.Takım, maçın 2. yarısında gösterdiği olağanüstü mücadeleyle adeta rakibini sahadan sildi ve maçta dengeleri değiştirdi. İlk yarıyı 2-0 önde kapatan Karargah Takımının rehavetini de kendi lehine çevirmeyi başararak maç boyunca yaptığı önemli kurtarışlarla yıldızlaşan kalecisi Murat'ın da etkisiyle rakibine karşı 2. yarıda 3-2 öne geçti.

Maçın son dakikalarında toparlanma belirtileri gösteren Karargah, bulduğu son dakika golüyle beraberliği kurtarabildi. Öte yandan, uzatma dakikalarında boş kale yerine topu direğe nişanlayan Karargah oyuncusu Hasan Akın takımının galibiyet golünü atamayınca büyük üzüntü yaşadı. Arkadaşlarından özür dileyen Hasan zor teselli edildi.

Bir Elde Düdük Bir Elde Kart!
Maç içerisinde her iki ekipte birbirine net bir üstünlük kurmakta zorlandı. Bu durum maç atmosferini de etkilerken zaman zaman sinirler gerildi. Maçta düdük çalan Hakem Kansu Özertürk oyunu yönetmekte güçlük çekmesine rağmen sarı kartı elinden düşürmeyerek, sert mücadeleler sonucunda ev sahibi takımdan kaleci Murat ile Murat Bilgin, konuk takımdan ise Cihan, Hasan Güzel ve Mehmet Emin'e sarı kart gösterdi.

Maçtan Notlar:
Kadrosunu geçen sene sonradan takviye yaptığı Murat Gülmez ve bu yıl kadroya kattığı Mehmet Ekim ile güçlendiren Karargah Takımının henüz hazır olmadığı görülürken gelecek için olumlu sinyaller verdi. 2.Posta 2.Takım ise gruptaki ilk maçındaki oyununu ilk yarıda oynayamamasına rağmen çabuk toparlayıp galibiyeti kaçıran taraf olurken takımın yıldızlarından Mehmet Muyan'ın fazla kiloları gözlerden kaçmadı.

Bu yıl ilk kez bir maçın berabere bittiği turnuva fistüründe haftasonu maç bulunmamaktadır.

Günün sonuçları ve son puan durumu şu şekilde;
2. Posta 2. Takım - Karargah Takımı : 3-3

 
  2. GRUP PUAN DURUMU  
  SIRA TAKIM ADI O G B M A Y Av PUAN  
  1 2. Posta 2. Takım 2 1 1 0 9 5 4 4  
  2 Karargah Takımı 1 0 1 0 3 3 0 1  
  3 1. Posta 2. Takım 0 0 0 0 0 0 0 0  
  4 Kuzey Bölge 2. Posta 1 0 0 1 2 6 -4 0  
                         


Detaylı istatistikler için TIKLAYINIZ