HABERLER

Şampiyon 3.Posta 2.Takım

2019 İtfaiye Şehitleri Futbol Turnuvasında bugün son düdük çaldı. Merkez Bölge takımları olan 3.Posta 2.Takım ile 3.Posta Holiganlar takımının oynadığı final maçı sonucunda şampiyon 3.Posta 2.Takım oldu.

2019 İtfaiye Şehitleri Futbol Turnuvasında bugün son düdük çaldı. Merkez Bölge takımları olan 3.Posta 2.Takım ile 3.Posta Holiganlar takımının oynadığı final maçı sonucunda şampiyon 3.Posta 2.Takım oldu.
Turnuvanın önceki ayaklarında oynanan maçlara nazaran yoğun taraftar ilgisinin olduğu final maçı etkinliğini, İzmir milletvekili Atilla SERTEL, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız DEVRAN, İtfaiye Dairesi Başkanı Özgür Ozan YILMAZ ve itfaiye şube müdürleri de izledi.
Program, Merkez 1.Posta ve 2.Posta takımları arasında oynanan 3.lük maçıyla başladı. Sakin bir havada geçen 3.Lük maçını 1.Posta takımı, turnuvada toplam 18 gol atarak gol kralı olan Uğur Dalmış (2) ve Ömer'in ayağından bulduğu gollerle 3-0 kazandı.
3.lük maçının hemen bitiminde ise 15'er dakikadan oluşan iki devre halinde, daire başkanımız, şube müdürlerimiz ve grup amirlerimizin oluşturduğu takımların oynadığı gösteri maçıyla devam etti. Maçın normal süresi Amir Murad Urğun ile Çağatay Yamanlar'ın attığı ikişer güzel golle 2-2 berabere biterken penaltı atışları yapılarak turnuvaya ve maça renk katıldı. Penaltılarda da berabberlik bozulmayarak dostluk kazandı.


Eski Şampiyon Pert
Final maçı beklendiği gibi Holiganların baskısıyla başladı. Ancak 2.Takımın defansını geçmekte oldukça zorlanan Holiganlar rakibinin ataklarını karşılamakta yetersiz kaldı. 2.Takım, yaptığı defans ve bulduğu ani atak fırsatlarını değerlendirerek 2-0 öne geçti. Holiganlar maçın devamında skoru 2-1'e getirse de şampiyonun farkı açmasına engel olamadı ve ilk yarı 5-2'lik skor elde eden 2.Takımın üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıda sinirlerin sık sık gerildiği ve oyunun sertleştiği görülürken, kendisini Holiganların baskılı oyunu sonucu maçın sonlarına doğru gelindiğinde tabelada 5-4 yazdı. Skorun gerginliğini üzerinden atamayan Holiganların gol aradığı ve izleyenlerin penaltılara gideceğini düşünmeye başladığı son 5 dakikada şampiyon kontrataktan üst üste iki gol bularak maçı 7-4 ile kazanmasını bildi.
Volkan Demirel ortaya koyduğu performans ve attığı gollerle maçta yıldızlaşırken Haydar ise attığı güzel golle alkış topladı.

Bir Buçuk Aylık "Maraton" Sona Erdi
8 takımın yeraldığı ve 38 Günde tamamlanan turnuvada toplam 18 maç oynanırken, toplamda 186 gol atıldı.
Turnuvanın en centilmen takımı Batı Bölge Takımı seçilirken, en iyi kaleci ise Şampiyon takımın kalecisi Hasan Gökşen, gol kralı ise turnuva üçüncüsü 1.Posta takımı oyuncusu Uğur Dalmış oldu.
Maç sonucunda düzenlenen törende İzmir milletvekili Atilla SERTEL ve Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız DEVRAN yaptıkları kısa konuşmayla itfaiye personeline teşekkür ve takdirlerini iletti.
Emeklilerimize teşekkür plketinin de verildiği ödül töreninde, ödül sahipleri ödüllerini Sayın Atila Sertel, Yıldız DEVRAN ve daire başkanımız Özgür Ozan YILMAZ'ın ellerinden aldılar.

Ödül töreninde, turnuvada görev almış tüm personel ile turnuvada takımlara desteklerini esirgemeyen İtfaiye Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürü Aydın Mutlu, İtfaiye Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürü İsmail Derse, İtfaiye Eğitim Şube Müdürü İsmail Özgültekin, Koordinatör Amir Mehmet Özgönül, Koordinatör Başşoför Ayhan Koldaş ile diğer amirlere de plaketler verildi.
Turnuvanın organizasyonunu İtfaiye Arama Kurtarma ve Afet İşleri Şube Müdürlüğünün Spor ve Sosyal Faaliyetler Amirliği gerçekleştirirken, turnuva boyunca itfaiye personelinden Spor ve Sosyal Faaliyetler Amiri Yaşar Korkmaz ile Kansu Özertürk, Bülent Tosun ve Yılmaz Türkoğlu hakem olarak görev yaptılar.